U desht të kalojnë disa javë që më në fund Inter të dakordohet për shitjen e kroatit Ivan Perisic te Manchester United. Djajtë e kuq apo më saktë Jose Mourinho e ka pëlqyer gjithmonë Perisicin dhe bëri çmos që ta bind klubin italian që ta shet, dhe kjo tashmë është punë e kryer. Inter do të ikasoi 46 milionë euro, por nuk do të ketë shkëmbim siç ishte thënë më herët kur përmendej francezi Anthony Martial. Pra, brenda 48 orëve të ardhshme Perisic do të mer aeroplanin dhe destinacioni i tij do të jetë Anglia. /Korneri.net

Artikulli paraprakLeiva arriti në kryeqytetin italian
Artikulli tjetërInteri e gjeti zëvendësuesin e Perisic