Sipas raporteve më të fundit të mediave italiane, Gianluca Lapadula, do t’i bashkohet Genoas në formë huazimi për 2 milionë euro me të drejtë blerje për 11 milionë euro në fund të këtij edicioni, shkruan “Korneri.net”.

Lapadula kaloi në Milan nga Pescara para një viti ku ka zhvilluar 27 ndeshje dhe ka shënuar 8 gola e katër asistime./Korneri.net.

Artikulli paraprakVenus Williams për herë të nëntë në finale të Wimbledon
Artikulli tjetërProtesta të mëdha të tifozëve të Lazios, “Biglia le të ikë në Milano”