Superlajm vjen në këto momente për tifozët e shumtë të Arsenalit, pasi kjo skuadër ka arritur marrëveshje me Lyonin për sulmuesin, Alexandre Lacazette.

Klubi anglez më parë kishte ofruar 29 milionë funte për sulmuesin që sezonin e kaluar realizoi 21 gola në 34 paraqitje për klubin francez, por ajo ishte refuzuar, kurse për marrëveshjen përfundimtare dhe detaje të saj akoma nuk janë zbuluar.

Artikulli paraprakVizita befasuese e Doellman-it i kënaqi fëmijët pjesëmarrës në Kampin e të Rinjve U-14
Artikulli tjetërFazio arrtiti në Romë