MADRID, SPAIN - AUGUST 18: Francisco Roman Alarcon alias Isco of Real Madrid CF looks on after winning the Santiago Bernabeu Trophy match between Real Madrid CF and Galatasaray at Estadio Santiago Bernabeu on August 18, 2015 in Madrid, Spain. (Photo by Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images)

Real Madridi ka vendosur t’ia vazhdojë kontratën Iscos, i cili pritet të qëndrojë në Santiago Bernabeu deri në vitin 2022, shkruajnë mediat në Spanjë.

Me marrëveshjen e re mesfushori spanjoll do të përfitojë dyfishim të pagës nga 3 në 6 milionë.

Kësisoj, Isco do të bëhet futbollisti i gjashtë më i paguar në skuadrën e Realit, pas Cristiano Ronaldos, Gareth Bale, Sergio Ramos, Toni Kroos, Luka Modriq dhe Karim Benzemas.

Artikulli paraprakSerie A apo Premier League? Real Madrid e gjenë zëvendësuesin e Morata-s
Artikulli tjetërBayern Munchen – Coman, ky është informacioni i fundit….