Sulmuesi i jashtëzakonshëm i Napolit, Manolo Gabbiadini, sonte do të ketë paraqitjen e fundit në fanellën e Napolit, pasi ai tashmë ka arritur marrëveshje me skuadrën angleze të Southampton.

Sipas mediave italiane, Napoli dhe Southampton kanë finalizuar marrëveshjen, ku kartoni i Gabbiadini do të paguhet 20 mln euro, kurse sulmuesi do të ketë pagë 2.5 mln euro në sezonë.

Artikulli paraprakFoto-lajm: Saponara kryen me sukses vizitat mjekësore te Fiorentina
Artikulli tjetërRonaldinho: Nuk do të bëhem asnjëherë trajner sepse…