Ekonomët e Feronikelit, gjatë tërë javës kanë punuar që tereni në stadiumin “Rexhep Rexhepi” të jetë në gjendjen me të mirë të mundshme për super sfidën që luhet nesër nga ora 13:00, në mes Feronikelit dhe Prishtinës, raporton Feronikeli ne Facebook.

Ndërsa sot klubi ka angazhuar punëtor shtesë për të larguar ujin e shumtë të grumbulluar në fushë, pas shiut të madh në dy ditë e fundit.

Sot, janë bërë qindra shpime dhe në ora 16:00 gjendja e fushës duket si në foto.

Artikulli paraprakRoma e hatashme, vazhdon të ngritet
Artikulli tjetërPolitka ka hyrë në sportin tonë, po rrezikojmë shumë, derisa Gjakova po mbetet pa stadium!!!