Tashmë kur kemi hyrë në pjesën ndoshta më të nxehtë të transferimeve në Evropë, Korneri.net ju sjell gjithmonë lajmet më të reja dhe më interesante.

Dhe, pa dyshim historia më interesante është padyshim ajo për Karim Benzema.

Juventus kontaktoi Real Madrid për të bërë një transferim të ri të madh pas Cristiano Ronaldos, i cili arriti nga Madridi në Torino dy vjet më pare, përcjell Korneri.net

Tani kampionët italianë duan sulmuesin Karim Benzema dhe janë gati të ofrojnë Douglas Costa dhe Alex Sandro si pjesë të marrëveshjes. Tashmë jemi në pritje të përgjigjes së Real Madridit, raporton gazetari italian Tancredi Palmeri. Është vështorë të besohet se Reali mund ta shet sulmuesin më të mirë që ka, mirëpo nëse gjen ndërkohë një sulmues të kategorisë së rëndë, atëherë edhe më mund të hyjë në marrëveshje finale me Juventusin. /Korneri.net

Artikulli paraprakReali është peshë e rëndë, Maldini fluturon drejt Spanjës për të siguruar lojtarin madrilen
Artikulli tjetërFC Prishtina arriti në shtëpi, Dallku e pret Krasniqin