Milani po bën presion për Pulisic: ka një optimizëm të madh. Pastaj gjithçka te Chukwueze

Dje Luka Romero, sot Christian Pulisic. Sot mund të jetë dita e duhur për goditjen e pestë të këtij afati veror te Milani. Amerikani është shumë afër pas rinisjes së bisedimeve së bërë në orët e fundit nga dyshja Furlani-Moncada. 22 milionë eurot e vënë në pjatë nga kuqezinjtë e kanë afruar amerikanin me Milanello-n dhe jo pak. Në Via Aldo Rossi pritet së shpejti përgjigja e Chelsea-t, e cila shpresohet të jetë pozitive, përcjell Korneri.net

Vullneti i fortë i vetë 24-vjeçarit amerikan i ndihmoi klubit italian, i cili asnjëherë nuk e mori seriozisht propozimin e klubit tjetër të interesuar, pikërisht Lionit. Pulisic ka vozitur kompakt në anën e Milanit dhe tani frytet kanë filluar të shfaqen dhe marrëveshja është afër, kurse Pioli shpreson ta gjejë atë së shpejti në grumbullim. Seanca e pare stërvitore  do të fillojë zyrtarisht më 10 korrik. Por goditjet sulmuese nuk kanë mbaruar këtu.

Duhet gjetur një sulmues që të alternojë me Olivier Giroud, pa harruar të forcojë më tej krahët, për këtë arsye drejtuesit e Milanit vazhdojnë të merren me Samuel Chukwueze, anësorin 24-vjeçar të Villarrealit. Prandaj Pulisic nuk e përjashton nigerianin, kontrata e të cilit i skadon në vitin 2024. Megjithatë, Milan duhet të merret me spanjollët, të cilët, të paktën tani për tani, nuk duan të shkojnë nën një vlerësim prej 30 milionë eurosh. Pesë-gjashtë më shumë se sa synon të shpenzojë AC Milan.  Ndjenja është se negociatat do të vazhdojnë për një kohë të gjatë. /Korneri.net

Artikulli paraprak“Kur u shfaq Reali të gjithë klubet e tjera i humbën vlerat”, Guler zbulon bisedat me Ancelottin dhe Ozil
Artikulli tjetërIsh-trajneri i Barçës kritikon katalunasit: Boll me “gjysha”, bleni 22-vjeçarë