Ndeshje e zjarrtë me raste dhe gola.

Me fitoren 1-2 në derbin e madh holandez në Eredivisie, PSV Einthoven, shkoi në +10 pikë ndaj kampionit aktual dhe përcjellësit të vetëm për titull Feyenoord, andaj rruga për titullin e 25 po I buzëqesh klubit të dytë më të madh të këtij shteti, shkruan Korneri.net

Pas pjesës së parë e cila i takoi vendasve të cilët shpërdoruan disa rate të mira, në pjesën e dytë PSV shfrytëzoi mundësitë që iu dhanë dhe arriti të kalonte në epërsi me anë të Saibiri. Vetëm dy minuta më vonë Boscagli shënoi golin e fitores, sepse Gimenez I Feynoord realizoi golin e statistikave, pasi vendasit nuk arritën më shumë. /Korneri.net

Artikulli paraprakNewcastle sipas parashikimeve mposhti Man.United
Artikulli tjetërDukagjini sërish ndali Prishtinën