Lajmet e fundit që vijnë nga Franca deri diku nuk janë të mira për Milanon. Në fakt, Unai Enery i cili fitonte trofetë në Europa League te Sevilla, kishte në fazën e sulmin kolumbanin Carlos Bacca, i cili me formën e treguar po bind sërish trajnerin spanjoll që e kërkon te PSG.

Gjatë verës kampioni aktuak tentoi blerjen e tij, por Milan rezistojë mirë, por Emery dhe zyrtarët e PSG tentojnë sërish ta sjellin në Parkun e Princërve lojtarin i cili ka shënuar pesë gola nga po aq ndeshje në Serie A deri më tani.

 

Artikulli paraprakPrezantim spektakolar i Gabigol
Artikulli tjetërEdhe Milan mban sytë te PSG