Pas transferimit të Ousmane Dembele, PSG  është gati për t’i rrëmbyer një tjetër “xhevahir” Barcelonës.

Mediat spanjolle raportojnë se trajneri Luis Enrique u ka kërkuar drejtuesve që t’i dërgojnë në Paris edhe Ansu Fati-n. 20-vjeçari preferohet nga trajneri  i PSG-së, i cili ka punuar me të në kohën kur ishte trajner i Spanjës dhe i di mirë cilësitë e lojtarit të talentuar, përcjell Korneri.net

PSG është në një moment delikat e duket se dita ditës po ndërton një projekt pa Kylian Mbappe, i cili është i distancuar nga skuadra, ndërsa kryesia e ka larguar nga grumbullimi. Ata janë të prerë  dhe duan që Mbappe ose t’ia vazhdojnë  një kontratën, ose nuk do të mbetet në shtëpi për një vit. /Korneri.net

Artikulli paraprakMë në fund Sommer është i Interit
Artikulli tjetërNdeshje e trentë në mes Barcelonës dhe Tottenhamit