Pesë gola brenda pak ditëve nuk i mjaftojnë Edinson Cavanit që të qëndrojë i qetë. Përkundër golave që i shënoi edhe në Ligën e Kampionëve kundër Arsenalit, dhe katër në Ligue1 kundër Caen, PSG është duke menduar seriozisht që ta rikthej në kampionatin francez sulmuesin Karim Benzema. Lajmin e ka konfirmuar “10sport.fr”, që ka marr informacione nga zyrtarët e klubit kampion në Francë.

 

Artikulli paraprakDerbi D’Italia, formacionet e mundshme
Artikulli tjetërGuardiola: Një deklaratë me dy kuptime të fuqishme