Kampioni në Ligue 1 Paris Saint-Germain ka arritur fitore të thellë 4:0 ndaj Rennes në kuadër të xhiros së 12-të. Golat e ndeshjes u shënuan nga Fernando(autogol), Cavani, Rabiot dhe Verratti. Pas tre pikëve të fituara në takimin e sontëm, PSG mbanë vendin e tretë në Ligue 1 me 26 pikë, tre më pak se lideri Nice.

Artikulli paraprakSalah me hat-trick i dhuroi fitoren Romës
Artikulli tjetërKosova merr pikën e parë, pasi barazoi me Turqinë