Kriza e Arsenalit, afër zonës së rënies, mund të çojë në një shkarkim të shpejt të Mikel Arteta.

Emri më i nxehtë për zëvendësimin e tij është ai i italianit Massimiliano Allegri i cili, pasi e humbi rastin t’i bashkohet PSG-së, do të kishte mundësinë për të trajnuar një ekip të nivelit të lartë gjithashtu, përcjell Korneri.net

Mediet britanike po shkruajnë se Allegri mund të pranonte ofertën e Arsenalit, edhe pse deri tash nuk ka qenë në karakterin e tij q ëtë mer një skuadër në gjysmë të rrugës dhe jo në krizë, por duket se oferta do të jetë shumë joshëse dhe e papërballueshme për strategun italian i cili shihet si shpëtimtari i Arsenalit. /Korneri.net

Artikulli paraprakCastillejo kthehet në La Liga, ja çfarë Milan mund të përfiton
Artikulli tjetërNuk ka fitues në derbin e parë