Një miqësore tjetër spektakolare në International Champions Cup. Paris SG dhe Tottenham luajtën ndoshta ndeshjen më të mirë deri më tani pasi kjo përballje dhuroi gjashtë gola, raste dhe emosione pafund, kurse në fund Spurs fituan 4:2, por edhe fal gabimeve të mëdha të portierit Kevin Trapp i cili përvec që pranoi gola të çuditshëm, ai edhe u ndëshkua me karton të kuq .

Edinson Cavani e hapi serinë e golave, për ta barazuar dhe kaluar shumë shpejt në epërsi Tottenmham me golat e Christian Eriksen (eurogol) dhe Eric Dier pas dhuratës së Trapp.
Krejt në fund të pjesës së parë barazoi Javier Pastore.
Toby Alderweireld dhe Harry Kane.

Artikulli paraprakChampions Cup: Barcelona falë shkëlqimit të Neymar e fitoi spektaklin ndaj Juventusit
Artikulli tjetërKlopp komenton rastin Neymar: 222 milionë euro? Çmenduri