Paris Saint Germain ka arritur fitore shumë të mundimshme ndaj ekipit të fundit në Ligue1 Lorient me rezultat 1:2, duke konfirmuar lodhjen nga ndeshja e triller në mesjavë ndaj Barcelonës.

Golat për PSG-në u shënuan nga Jannot (autogol) dhe Nkunku, kurse golin e vetëm për vendasit e shënoi Ciani.

Pas 29 xhirove PSG ndodhet në pozitën e dytë me 65 pikë, tre më pak se lideri Monaco.

Artikulli paraprakNuk shënojnë ata që duhet, “OK” s’ka problem, aty është Sergio Ramos! Real Madrid merrë kryesimin…
Artikulli tjetërStatistikat e javës së 21-të në Superligë!