Një lëndim i pësuar nga Neymar gjatë një ndeshjeje në ligë kundër Lille në mes të shkurtit mund të ndikojë në pjesën tjetër të karrierës së tij.

Mediat franceze shkruajnë se klubi parisien do të ishte i lumtur ta hiqte qafe në një transferim fitimprurës, por se tani kanë frikë se nuk do ta bëjnë këtë. Sulmuesi i kampionit francez  Paris SG dhe i kombëtares braziliane, Neymar, ka lënduar ligamentet e kyçit të këmbës së djathtë, për këtë arsye është dashur t’i nënshtrohet një operacioni, shkruan Korneri.net

Prognoza e klubit ishte një rikthim ndoshta prej katër muajsh, por tani thuhet se Neymar nuk mund të shërohet edhe më gjatë. Kjo i prish planet kampionit francez.

A mund t’i kaloj testet mjekësore?

Parisienët thuhet se duan të shesin Neymar dhe lëndimi i tij i fundit ka dëshmuar se ai është i prirur për lëndime. Kjo mund të ndikojë në rezultatet e ekzaminimeve të mundshme mjekësore të palëve të interesuara dhe të rezultojë në qëndrimin e tij në klub. Neymar e nisi mirë sezonin dhe në pjesën e parë të tij shënoi 11 gola me nëntë asistime. Situata për të ndryshoi për keq pas kthimit nga Kupa e Botës. /Korneri.net

Artikulli paraprakDerbi u mbyll pa fitues, me gola dhe plot kartonë të kuq
Artikulli tjetërLukaku reagon ndaj racizmit, i bashkohen edhe shumë yje të futbollit