Duket se trajneri Unai Emery i ka qortuar jashtëzakonisht shumë lojtarët e tij pas barazimit befasues me Arsenalin në Ligën e Kampionëve, sepse edhe në atë ndeshje skuadra e tij është dashur të shënonte më shumë se katër gola, kurse atë që nuk e bënë ditë më parë u shfryen në udhëtim te Caen. Fitorja e kampionëve prej 0-6, ishte tregues më i mirë të forcave që kishin rivalët në fushë.

Edinson Cavani ishte në top-formë dhe një “ankth” për vendasit pasi i shënoi katërt golat e parë në ndeshje, më pas Lucas Moura dhe Jean-Kevin Augustin, i dhën fund kësaj loje fantastike të kryeqytetasve që shkëlqyen në çdo aspekt.

Artikulli paraprakLiverpool pushton Stamford Bridge
Artikulli tjetërSampdoria ankohet me të drejtë