Para ndeshjes së parë sezonale 2016/17 në Serie A, Milan-Torino, tifozët rosonerë protestuan në forma të ndryshme me udhëheqësinë e vjetër e cila zyrtarisht do të ndryshojë me 10 shtatorkur do të bëhet nënshkrimi me pronarët e rinjë kinezë, dhe deri atëherë nuk do të kjetë ndryshime apo më saktë transferime.

Kështu, tifozët “Ultras” kërkojnë largimin më të shpejtë të Adriano Gallianit nga posti i tij, pasi ata mendojë se ai është fajtori kryesor për blerjet e dështuara të viteve të fundit me lojtarët që sipas tifozëve nuk janë të denjë ta bartin fanellën e madhe atë të Milanos.

 

Artikulli paraprakZyrtare: Napoli transferon mesfushor për 15 mln euro
Artikulli tjetërSportistet më seksi të “Rio 2016” [FOTO]