Inter-Napoli pati shikueshmëri të hatashme pasi në Giusepe Meazza ishin më shumë se 60 mijë tifozë, e kjo për arsye të përcjellin ndeshjen derbi të xhiros së 34. si ndoshta këndeljjen e futbollistëve të drejtuar nga Stefano Pioli, shkruan Korneri.net.
Por, edhe këtë herë neroaxurët dëshpëruan me lojë dhe rezultat andaj në fund humbën 0:1.
Ajo që ran ë sy tek tifozët vendasit ishin disa porosi ndaj pronarëve të rinjë kinez.
“Mongon totalisht menaxhmenti, në fushë lojtarë mesatar, pa krenari dhe dinjëtet.”
Këto ishin vetëm disa nga ankesat e tifozëve që me ardhjen e pronarëve të rinjë po presine dhe ndryshime të mëdha në skuadër, ashtu siç edhe po premtojnë nëpër çdo intervistë dhe dalje para mediave italiane.
Inter me shumë gjasë nuk do të luajë në Evropë as vitin tjetër. /Kornri.net

Artikulli paraprakNjë rekord i Napolit në qytetin e Milanos pas plot 84 vjetësh!!!
Artikulli tjetërUtah eliminoi Clippers në ndeshjen e fundit në karrierë për Paul Pierce, Boston në epërsi në serinë gjysmëfinale