Basketbolli kosovar është ndalur muaj më parë shkku i pandemisë Covid-19.

Kreu u FBK-së, pritet të merr një vendim interesant, të rëndësishëm dhe njëkohësisht jo shumë i mirë për basketbollistë e rinj, pasi atyre mund dhe pritet t’iu reduktohet minutazha në ekipet ku luajnë, përcjell Korneri.net

Në fakt, propozimi i kryetari të FBK-së, Sarben Fetahu, është që të hiqet rregulli apo detyrimi (obligimi) i klubeve që t’iu japim  minutazh 20 minutëshe basketbollistëve nën moshën 20-vjeç.

“Propozimi im për bordin e FBK-së, është që ta heqim obligimin e luajtjes së 20 minutave për basketbollistët nën 20-vjeç. Kjo besoj që do të miratohet në ditët e ardhshme”, ka deklaruar Fetahu. /Korneri.net

Artikulli paraprakLojtari ka thënë hapur: “Nuk luaj më sa të jetë trajner Mourinho”
Artikulli tjetërJa kush është “tanku” i Milanit të ri