“Lërjani Monza-n një personi me ambicie të mëdha”. Ky ka qenë një nga mesazhet e fundit të Berlusconit përpara se të ndërronte jetë.

Pas vdekjes së ish-presidentit të Milanit, Monza-s i duhet një pronar i ri dhe duket se në krye pritet të vijë biznesmeni i njohur grek, Evangelos Marinakis.

Ai është tepër i njohur në botën e futbollit, pasi zotëron dy klube legjendare, Nothingham Forest në Angli dhe Olimpiacos në Greqi.

Negociatat në fakt kishin filluar përpara disa muajsh, kur Berluskoni ishte ende gjallë, teksa mediat italiane theksojnë se çdo gjë pritet të përfundojë në ditët në vijim.

Artikulli paraprakAS Roma realizoi goditjen e dytë të madhe
Artikulli tjetërMbappé: PSG nuk bën zbritje. Kylian përsërit se nuk dëshiron të lëvizë (për momentin)