Sa më shumë që po afrohen ditët e derbit të madh local Milan-Inter, a më shumë po ngritet adrenalina tek të gjithë, duke filluar nga lojtarët, klubi e deri te tifozët anë e mbanë botës, sepse të fitosh në derbi është gjëja më e mirë dhe më emocionuese e cila të mbanë gjallë dhe të kënaqur deri në derbin e ardhshë.

Të dielën mbrëma në San Siro lhet derbi i parë i këtij edicioni, dhe pavarësisht që nuk është “ndoshta” me yjet siç ishin para 7-8 vitesh edhe pse gjithmonë ka qenë dhe do të mbetet derbi më i zjarrtë lokal në botë, gjithsesi janë yje të ardhshme që do t’i përfaqësojnë më denjësisht klubet e tyre, shtetin dhe në fund qytetin, kurse Milano të dielën do të ndahet në dysh.

Kjo promo e përgatitur  vetëm sa i ngrit edhe më shumë emocionet që priten të jenë në këtë derbi të madh.

Shijojeni….

Artikulli paraprakZotëri 50 milionëshi i Torinos në “radarët” e Manchester United
Artikulli tjetërPërgatitet “fshesa” tek Manchester United