Sevilla fitoi në superndeshjen ndaj Valencias 2:1, por mysafirët kanë mundur ta barazonin rezultatin në sekondën e fundit, por ishte portieri Sergio Rico. Ai priti diçka të pamundur pas goditjes shumë të fortë dhe nga afërsia e Gaya. Menjëherë pasi topi shkoi në korner nga duart e Rico, gjyqtari dha shenjë për përfundin e ndeshjes.

Shikone këtë pritje dhe binduni.

Artikulli paraprakEmpoli-Milan, Bacca në Sevilla!
Artikulli tjetërWastbrook monstruoz, Warriors i falet Curry-t, Spurs nuk ndalen