Nëse i shikojmë ndeshjet e kaluara dhe si shënoi fitore Real Madridi, dhe nëse e shikojmë edhe si luajti Villarreal në këto xhiro të para në La Liga, është prutur që klubi mbretëror të ndalej nga “nëndetësja e verdhë”.

Edhe pse Reali pati më shumë nga loja e sidomos në pjesën e dytë, mysafirët kaluan në epërsi me meritë në sekondat e fundit të pjesës së parë kur nga penalltia realizoi Bruno Soriano, kurse më të nis pjesa e dytë ai që e shkaktoi penalltinë e barazoi rezultatin, qendërmbrojtësi Sergio Ramos.

Reali pati më shumë raste në pjesën e dytë dhe kryesisht luajti në pjesfushën e kundërshtarit, por assesi nuk ia doli të fitonte ndeshjen e rëndësishme vetëm pak minuta para nisjes së derbit Barcelona-Atl.Madrid.

 

Artikulli paraprakFormacionet zyrtare: Barcelona – Atl.Madrid
Artikulli tjetërFitojnë favoritët përveç Napolit