Ndeshje e lehtë për Prishtinën vetëm në pjesën e dytë.

Prishtina super e favorizuar luajti në shtëpi ndaj skuadrës së fundit Dukagjinit, në ndeshjen e xhiros së 25-të, e cila i takoi kaltër e bardhëve 4-1, pas një pjese të dytë të shkëlqyeshme të kryeqytetasve, shkruan Korneri.net

Megjithatë, mysafirët edhe pse të pajtuar se do të luajnë në Ligën e Parë, në këtë duel kanë përshtypje të mirë duke barazuar rezultatin, dhe mbajtur kështu deri në momentin kur vendasit e shënuan golin e dytë, dhe aty përfundoi rezistenca e klinasve.

Prishtina kaloi në epërsi Otto John, që sërish bëhet protagonist, porn ë fund të pjesës së parë Altin Merlaku e barazoi rezultatin, që mbeti kështu deri në minutën e 68, kur Ahmet Januzi shënoi golin e dytë që ua preu këmbën mysafirëve pasi më vonë shënoi edhe Meriton Korenica kurse Kreshnik Uka e kompletoi “pokerin” e Prishtinës.

Me këtë fitore Prishtina sërish kalon në pozitën e dytë, me dy pikë më pak se Drita. /Korneri.net

Artikulli paraprakPasi e mposhti Drenicën, Keçi i’a dërgon këtë selam 89-shit
Artikulli tjetërEdhe Brighton mposhti Arsenalin super të dobët