Dy skuadrat FC Prishtina dhe Norrkoping kanë publikuar formacionet zyrtare, para takimit të tyre në kuadër të kualifikimeve për fazën e grupeve të Europa League.

Skuadra kosovare është mposhtur 5-0 në ndeshjen e parë dhe për të kaluar në turin e dytë i duhet një mrekulli.

Ndeshja do të zhvillohet në orën 20:00 në stadiumin “Adem Jashari” në Mitrovicë.

 

Image

Artikulli paraprakUltimatum për Aubameyang
Artikulli tjetërInteresim i vogël nga shikuesit: “Adem Jashari” i zbrazët (FOTO)