Skuadra më e madhe kosovare FC Prishtina, ka shënuar edhe një fitore në  miqësoren e dytë.

Kaltër e bardhët  kanë mposhtur me rezultat 1:2 skuadrën ruse, Orenburg, në ndeshjen e dominuar nga kryeqytetasit, ahkruan Korneri.net

Golat për skuadrën tonë i shënuan mesfushori  Qëndrim Zyba dhe mbrojtësi Leonit Abazi, që i mundësuan një tjetër triumf trajnerit Zekirija Ramadani, i cili para pak ditësh e fitoi edhe Superkupën e Kosovës, pasi mposhti Dritën 2-1. /Korneri.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here