Edhe dy ndeshje shumë interesante do të luhen gjatë ditës së sotme në kuadër të xhiros së 24-të, në Ipko Superligë.

Skuadra më e madhe kosovare, FC Prishtina luan në Vushtrri për tri pikët e radhës të cilat ia mundësojnë të dalin mbi Ballkanin që barazoi sërish pa gola te Flamurtari, shkruan Korneri.net

Kaltër e bardhët janë favoritë të mëdhenjë përballë vushtrriasve të cilët janë pa gjasa për të shpëtuar, por vetëm një mrekulli e madhe do ta ndalte sot Prishtinës të privohej nga pikët e plota për të menduar më pas për ndeshjen kthyese gjysmëfinale ndaj Drenicës, që pritet të jetë vetëm formalitet pas fitores 3-0 në shtëpi.

Llapi nuk e ka hequr nga mendja pozitën dytë, së paku këtë vend që e dërgon në Evropë, pasi potenciali i tyre ekziston, lojtarët janë të gatshëm të bëjnë çmos, kurse trajneri Tahir Batatina beson fuqishëm se të përzgjedhurit e tij mund t’ia dalin. Llapjanët të shtunën luajnë sërish në shtëpi, këtë herë ndaj Drenicës së papërshtatshme e cila mori një pikë javën e kaluar te Ballkani. Kuq e zinjtë nuk do të dorëhoen as në stadiumin “Zahir Pajaziti”, dhe përkundrazi, jnë shumë optimist se mund të kthehen në shtëpi me së paku një pikë që do të ishte shumë i vlefshëm për mbijetesë.

Të dyja ndeshjet fillojnë nga ora 17.00. /Korneri.net

Artikulli paraprakMë në fund luajtën së bashku Pogba-Fernandes
Artikulli tjetërSuper transferimi i Milanos është kryer sot