Nuk ka fitore për kampionët e rinj.

Prishtina e humbi ndeshjen e fundit kampionale në shtëpi nga Ballkani 2-5, por festa e tyre do të nis nëpër rrugët e kryeqytetit pak më vonë, shkruan Korneri.net

Ishte përballje me përolot raste dhe me shtatë gola, pasi për mysafirët shënuan me Mirlind Dakun dy herë, Arbër Hoxha me dy të tjerë dhe një në fund nga Blendi Baftiu, kurse për Prishtinën shënuan Besnik dhe Endrit Krasniqi. Ishte kjo përballja e parë në mes këtyre skuadrave që kanë shënuar kaq shumë gola. Ndeshja nisi me një minut heshtje shkaku i vdekjes së trajnerit Mehmet Fetahu. /Korneri.net

Artikulli paraprakFesta e cila u kthye në tragjedi në titullin e Atl.Madridit
Artikulli tjetërDrita e siguroi Evropën, Arbëria bie nga elita