Trepçës po i kushtojnë rastet e humbura, dhe kjo iu kthey si “bumerang” edhe ndaj Prishtinë në Kastriot. Mitrovicasit patën disa raste shënimi edhe pas golit të epërsisë së shënuar nga Ardian Mujaj, por Prishtina nuk do të ishte skuadër e madhe po të mos rikthehej në lojë.

Nuk vonoi shumë pas atij goli të mysafirëve kur në skenë doli mbrojtësi Armend Dallku, që shënoi supergol nga gjuajtja e lirë nga rreth 28 metra, duke barazuar rezultatin në 1-1. Në pjesën e dytë Prishtina luajti më mirë dhe kjo rezultoi edhe golin e fitores.

Këtë herë Dallku asistoi për Liridon Kukajn i cili në  minutën 63. shënoi golin e tri pikëve vetëm një minut pasi sulmuesi Emin Baliqi e huqi golin e sigurtë në portën që ishte pa portier. Kështu, Prishtina pas humbjes vetëm një xhiro më herët nga Trepça 89, nuk e bëri gabimin e njëjtë nga skuadra me emrin dhe qytetin e njëjtë.

Artikulli paraprakTottenham nuk bëri asgjë te Bournemouth, s’ka gola
Artikulli tjetërFeronikeli i falet golit të Shabanit