Po afrohet gjithnjë e më shumë kthimi i futbollit në Kosovë.

Të martën me 2 qershor edhe zyrtarisht po fillon futbolli aty ku e ndali pandemia e koronavirusit, pasi në kryeqytet në stadiumin “Fadil Vokrri”, do të luhet ndeshja e parë gjysmëfinale e Digitalb Kupës, Prishtina-Drenica, shkruan Korneri.net

Derisa një ditë më herët shkruajtëm se te Drenica do të mungojnë tre futbollistë, nga ana tjetër trajneri Armend Dallku, nuk ka problem të tilla pasi i ka në dispozicion tërë futbollistët. Lajm edhe më i mirë për Dallkun është se asnjë lojtarë deri tash nuk është ankuar në lëndime fakt që ka prekur jo pak klubet edhe më të madha evropiane.

Ditë më parë skuadrës i është bashkuar edhe Ardit Hila, i cili ishte në Shqipëri dhe kishte munguar në seancat e para stërvitore, andaj trajneri i Prishtinës ka skuadrën e plotë dhe e pret ndeshjen me qetësi maksimale, normalisht edhe me bindje të plotë se do të shënoj fitore para ndeshjes së kthimit që luhet në Skenderaj.

Ndeshja Prishtina-Drenica fillon nga ora 18.00, pa praninë e shikuesve. /Korneri.net

Artikulli paraprakKoulibaly refuzoi 12 milionë në vit nga klubi anglez
Artikulli tjetërEdhe kampionati turk nis me 12 qershor