Prishtina fitoi në Drenas te Feronikeli me rezultat 1:2, dhe tashmë kaltër e bardhët e përforcojnë pozitën e dytë të klasifikimit që vështirë se do ta lëshojnë deri në fund.
Kryeqytetasit ishin fenomenal në këtë ndeshje pasi luajtën mençur pavarësisht se posedimi i topit ishte në anën e Feronikelit.
Basid Khalid e kaloi Prishtinën në epërsi, për ta barazuar rezultatin në fund të pjesës së parë mesfushori dhe ish-anëtari i Prishtinës, Behar Maliqi.
Por, fitoren Prishtinës ia siguroi me një gol të bukur Makenda Gauthier nga 17 metra./Korneri.net

Artikulli paraprakTrepça 89 deklasoi Llapin, kampionët treguan fuqinë e vërtetë me 8 gola
Artikulli tjetërDrita fitoi ndaj Hajvalisë më vështirë se që pritej