Prishtina e rikthyer në stadiumin “Fadil Vokrri” në ndeshjen e parë në shtëpi, nuk ka arritur më shumë se një barazim ndaj Dukagjinit.

Në vitet e fundit prej se Armend Dallku (ish-trajneri i Prishtinës), Prishtina po ka telashe të mposht Dukagjinin, që në fund ia doli të merrte një pikë pasi në fund rezultati final ishte 2-2, shkruan Korneri.net

Krasniqi nga penalltia e kaloi Prishtinën në epërsi nga penalltia, ndërsa dy golat e ardhshëm ishin në fakt autogola. Muja e barazoi rezultatin duke shënuar në portën e vet, kurse Basriu i dha epërsinë e dytë kaltër e bardhëve.

Dukagjini e hapi më mirë pjesën e dytë dhe përmes  Merlakut barazoi rezultatin që në fund doli të jetë final. Prishtina pati disa raste shumë të mira në vazhdim, por duke mos ia dal të shënonte golin e fitores, andaj me një pikë nuk mund të jetë aspak e kënaqur, çka nuk mund të thuhet edhe për Dukagjinin. /Korneri.net

Artikulli paraprakBarcelona nën akuzë për korrupsion, çfarë rrezikon!
Artikulli tjetërDrita fantastike, fitoi te Feronikeli 74’