Sulmuesi i ri i skuadrës angleze Manchester City, Gabriel Jesus, e ka ulur në bankë të rezevave sulmuesin argjentinas, Kub Aguero, i cili ka humbur besimin e trajnerin Pep Guardiola.

Sipas mediave britanike, është pikërisht Jesus, i cili dje në ballafaqimin me Swansea ishte kreator i fitores, që ka sjell përçarje mes Aguero dhe Guardiolas.

Në fakt me këtë formë që po kalon Jesus, banka rezervë e Agueros është e sigurtë, kështu që në merkaton e verës edhe mund të pritet një largim i tij nga “qytetarët”.

Artikulli paraprakMediat britanike: United, Griezmann mund të mbetet vetëm një dëshirë për Mourinho
Artikulli tjetërHyka: SHBA një mundësi e mirë, mbetem në Kombëtare