Në ditën e ditëlindjes së fenomenit Ronaldo, me një ceremoni madhështore në Auditoriumin Pirelli, Inter ka paraqitur zyrtarisht përforcimin e fundit Gabigol. Sulmuesi brazilian u prit në sallën e konferencave të sponsorit.  “Unë jam e kënaqur që jam këtu, Inter gjithmonë ka qenë opsioni im i parë.”

gabigol-1

Zyrtarët e klubit bënë edhe një dallim interesant pasi statuja e famshme në Rio De Janeiro dikur ishte si simboli i Ronaldos, e sot me Gabigol. “20 vjet më parë është prezantuar Ronaldo, sot Gabriel”, thanë zyrtarët e Interit.

Talenti i madh brazilian pritet që shumë shpjt t’ia zgjatë dorën klubit të tij, trajnerit Frank De Boer e sidomos sulmuesit krysor për momentin Mauro Icardi, por gjithsesi se kjo dyshe mund të jetë vendimtare për Inter drejt titullit kampion, dhe një dyshe e frikshme për çdo kundështarë.

ronaldooo

Artikulli paraprakBarça, Iniesta: Dua ta mbyll këtu karrierën time
Artikulli tjetërPSG tenton sërish