13 prill 2017, përfundoi edhe zyrtarisht (era Silvio Belrusconi) te gjiganti italian dhe evropian Milan, pasi tashmë është gjithçka gati që pronësia të bartet nga duart e Berlusconit te Yonghong Li. Pas 31 viteve të kalura në krye të Milanos, Silvio Berlusconi pa asnjë dyshim ishte dhe me gjasë do të mbetet edhe për dekada si presidenti më I suksesshëm në histori të futbollit pasi ai deri më tani ka fituar 29 trofe, prej tyre në Ligën e Kampionëve.

Ka qenë një vendim i vështirë dhe i gjatë derisa Berlusconi nuk vendosi ta shet klubit dhe krejt kjo për të mirën e të gjithëve. Gjithë tifozët e Milanos në mbra ëbotën numri i të cilëve zyrtarisht është shumë më I vogël se në realitet, falënderojnë presidentin historik për atë që ka dhënë në këto 31 vite, pasi për tri dekada shumë pak lojtarë të mëdhenjë të klasit botëror nuk I ka sjell në Milanello.

Në këtë video të shkurtër, por jashtëzakonisht rrënqethëse mund t’i shikoni historinë e tij prej se mori në dorë Milanos për ta bërë gjigant në Kontinentin e vjetër.

Grazzie presidente…

 

BRIVIDI E COMMOZIONE… UN VERO ROSSONERO LO CONDIVIDERA' IN UN SECONDO <3

Posted by Il Milanista on Thursday, April 13, 2017

Artikulli paraprakShefkiu si trajner dhe Njaziu si sulmues “shkatërrojnë” rivalët në futbollin finlandez [VIDEO]
Artikulli tjetërZYRTARE: Përfundon gjithçka, Berlusconi shet Milanin