Presidenti i Bayern, Herbert Hainer, sot komentoi për Sport1 skandalin që po trondit klubin e tij, i cili nuk ka fund  për momentin. Mbrojtësi francez i Bayern Lucas Hernandez ka afat deri më 19 tetor për të zgjidhur të gjitha problemet me ligjin.

Nëse ai nuk arrin të zgjidhë gjithçka deri në atë datë, ai madje kërcënohet se do të vuajë një dënim me burg. Një gjykatë e Madridit ka urdhëruar yllin e Bayernit që të paraqitet vullnetarisht në burg për të vuajtur dënimin për shkeljen e urdhrit të kufizimit të vendosur ndaj tij nga gjykata kundër ish -partneres të tij, përcjell Korneri.net

Presidenti është duke pritur për rezultatin

E gjithë situata shqetësoi seriozisht drejtuesit e Bayern sepse ai është futbollisti më i paguar në historinë e klubit bavarez. Kujtojmë, francezi nënshkroi një kontratë me klubin më trofeshëm gjerman deri në verën e vitit 2025 dy vjet më parë, dhe Atletico, ish-klubi i Hernandez, mori kompensim prej 85 milionë eurosh.
“Sa i përket neve, është çështje e tij private. Ai me siguri do të shkojë në Madrid kur duhet ta bëjë këtë, dhe ne do të shohim më vonë se si të nxjerrim më të mirën nga kjo situatë,” tha Hainer për Sport1 pas një pritjeje të gjatë për adresën e tij.

Të dy shkelën ndalimin

Hernandez po udhëtonte për në Miami me partneren e tij, pasi gjykata u vendosi atyre një urdhër ndalimi që të mos i afroheshin njëri -tjetrit pas një konflikti të mëparshëm. Jo vetëm që udhëtuan së bashku, por ata gjithashtu ndanë fotografi udhëtimi që dëshmonin se ishin martuar në Las Vegas, duke injoruar kështu ndalimin e udhëtimit. Kjo është shkelja e tretë e Hernandez në llojin e tij, kështu që gjykata hodhi poshtë të gjitha ankesat e mëparshme, dhe AS shkruan se ka mbetur vetëm një.

Prandaj, Hernandez do të njoftohet zyrtarisht më 19 tetor se duhet të shkojë në burg për gjashtë muaj. Ankesa është shpresa e fundit Pas kësaj, ai ka 10 ditë që të vijë vullnetarisht dhe të paraqitet në burg. Nëse ai nuk e bën këtë, do të ndërmerren të gjitha hapat e nevojshëm ligjorë për ta sjellë atë atje kundër vullnetit të tij.

E vetmja gjë që Hernandez mund të kursejë në këtë pikë është një apel përfundimtar. Nëse ajo respektohet me kohë, asaj nuk do t’i duhet të vuajë një ditë në burg, por mediat spanjolle pohojnë se kjo nuk ka gjasa të merret parasysh sa kohë zakonisht zgjasin gjyqe të tilla. /Korneri.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here