Sipas mediave spanjolle, presidenti i Barcelonës, Joan Laporta dëshiron të sjellë vetëm yje të mëdhenj dhe në këtë listë spikasin Neymar dhe Joao Felix.

Por për këtë, Barcelonës do t’i duhen shumë para, të cilat tani mund t’i mbledhë vetëm përmes transferimeve të mëdha në dalje, pra fillimisht të shet, e më pas të blejë, përcjell Korneri.net

I pari në listë që largohet është i riu Ansu Fati, për të cilin Barcelona pret mbi 70 milionë euro, kurse interesim për të kanë disa klube angleze të cilët janë të gatshëm për negociata. /Korneri.net

Artikulli paraprakMan.United i tërbuar, Holjund i lënduar nga Atalanta
Artikulli tjetërSkuadrat shqiptare sonte luajnë në Conference League