Mbrojtësi i Real Madrid, francezi Raphael Varane, ka folur për talentin e madh të Monacos, Mbappe të cilin e ka cilësuar si futbollist të jashtëzakonshëm. Varane ka pohuar se dëshiron që Mbappe të transferohet te Real, teksa ka pohuar se do të flasë personalisht me të

“Mbappe është një lojtar i madh, ka potencial të madh dhe do të isha i lumtur sikurse të vie në Real Madrid. Jam i bindur se Real Madrid do të jetë skuadër e përsosur për të ku do të tregonte akoma më tepër vlerat e tij. Gjithsesi unë do të flasë dhe ti tregoi gjithçka të mirë për këtë skuadër “, tha Varane.

Artikulli paraprakSot në mbrëmje Barça zbulon trajnerin e ri
Artikulli tjetërDeulofeu përshëndetet dhe falenderon Milanin