Ylli i ri i Milanit, Manuel Lokatelli, shënoi një gol fantastik në fitoren senzacionale ndaj Sassuolos dhe një ditë pas ndeshjes spektakolare mediat italiane dhe burimet e tyre brenda klubit të Milanit zbulojnë dicka interesante rreth formacionit të Monetalas në ndeshjet e ardhshme.

Bëhet e ditur se duke filluar nga ndeshja e ardhshme, Ricardo Montolivo do të ulët në bankë për ti liruar vendin Locatellit, i cili tashmë ka bindur teknikun e Milanit për vend titullari në skuadër.

 

 

Artikulli paraprakMilan dhe Inter “çmenden” pas mbrojtësit të Hoffenheim
Artikulli tjetërArbër Zeneli: E vështirë të largohesha nga Suedia, por zemra e zgjodhi Kosovën