Kosova është duke u shtuar dita-ditës me lojtarë të rinj, të cilët kanë tradhtuar kombëtare të ndryshme dhe kanë zgjedhur që të përfaqësojnë fanellën e re në Europë dhe Botë. Duke nisur nga Milot Rashica e deri te Sinan Bytyqi, Kosovës i është shtuar një shumë e përafërt prej 12 milionë eurosh.

Valon Berisha u bë futbollisti i gjashtë që i bashkohet Kosovës para kualifikimeve për Kampionatin Botëror që mbahet në Rusi. Ditë më parë të njëjtën gjë e bënë edhe Milot Rashica, Arbër Zeneli, Alban Meha, Herolind Shala, Amir Rrahmani dhe Sinan Bytyqi. Të gjithë këta së bashku sipas vlerave të caktuara nga ‘Transfermarkt’, shkojnë 11 milionë e 800 mijë euro.

Vlerën më të madhe e ka Milot Rashica, i cili vlerësohet 2.750.000 milionë euro. Ditëve në vazhdim kjo vlerë me futbollistët e ardhur mund të rritet, pasi ka ende futbollistë që nuk i kanë dhënë përgjigjen përfundimtare Kosovës.

Ja vlera e futbollistëve që i kanë thënë ‘PO’ Kosovës:
Milot Rashica – 2.750.000 €
Valon Berisha – 2.500.000 €
Arber Zeneli – 2.000.000 €
Alban Meha – 1.800.000 €
Herolind Shala – 1.250.000 €
Amir Rrahmani – 1.000.000 €

Artikulli paraprakGoditje e dyfishtë nga Arsenal: Mustafi dhe Perez për vizita mjekësore
Artikulli tjetërZyrtare: Italia me katër skuadra në Champions League