Cesare Prandelli një ditë më herë  edhe zyrtarisht është emëruar trajner i skuadrës së famshme spanjolle Valencia. Ai menjëherë po mendon të përforcohet me futbollistë që do të vijnë nga Serie A, më saktë nga qyteti i Milanos.

Sipas mediave italiane, Prandelli për afatin e dimrit kërkon shërbimet e dy anëtarëve të Interit, Felipe Melo dhe Stevan Jovetic, kurse nga Milano sulmuesin Gianluca Lapadula.

Prandelli mendon se me 30 milionë euro do t’i kryente të trija këto përforcime.

 

 

Artikulli paraprakKB Trepça: Prezantohen përforcimet
Artikulli tjetërWenger një ditë në krye të Anglisë