Simone Zaza, nuk është duke kaluar formë të mirë te West Ham edhe pse bëri shumë bujë transferimi i tij nga Juventus, kurse tani ka oferta për rikthim në Serie A, por edhe për të luajtur në La Liga.

Janë Napoli dhe Milan që duan ta rikthejnë Zaza-n në Serie A, por më konkretë është Valencia e cila udhëhiqet nga trajneri italian Prandelli.

Mediat spanjolle bëjnë të ditur se për Zaza Valencia ka filluar kontaktet e para dhe thuhet se është e gatshme të paguajë 25 mln euro.

Artikulli paraprakReali i Zidane, drejt një rekordi të ri pamposhtmërie
Artikulli tjetërI “gozhduari” në bankë nga Kloop, transferohet në Serie A?