Yaya Toure, lojtari i Manchetser City është arrestuar nga policia angleze pasi është kapur në flagrancë i dehur në drejtimin e makinës në orët e vona të natës.

Toure është arrestuar në datën 29 Nëntor dhe në datën 13 Dhjetor do të dal para gjykatës për të mësuar masën e dënimit.

Ture ka pasur probleme që te Barcelona me Guardiolën, kur iku drejt Anglisë pasi trajneri nuk e dëshironte në ekip.

Tani edhe agjentët e Turesë ka lëshuar deklarata shumë polemike, ndaj Guardiola pretendoi një ndjesë nga Ture dhe agjenti i tij.

Artikulli paraprakMilan fitoi më vështërsi, por ky ishte gëzimi i “çmendur” nga Crudeli [VIDEO]
Artikulli tjetërVIDEO/ Zbulohet biseda midis Messit dhe Ronaldos gjatë ‘El Clasicos’ së djeshme