Roma ka shënuan fitore rutinë në udhëtim te Pescara me rezultat 1:4, në një ndeshje ku skuadra vendase edhe zyrtarisht nga sezoni i ardhshëm do të jetë pjesë e Serie B.

Fitorja e Romës në takimin e sontëm veç sa ka përforcuar pozitën e dytë në renditjen tabelare duke u shkëputur edhe më shumë nga Napoli që ndodhët në pozitën e tretë.

Golat për Romën në këtë ndeshje i shënuan Strootman, Nainggolan dhe Salah që shënoi dy herë në këtë ballafaqim, kurse golin e vetëm për Pescaran sonte e shënoi Benali.

Artikulli paraprakLajm i pabesueshëm në mediat gjermane: Mario Gomez kërkohet nga Bayern, por sulmuesi përgjigjet në mënyrë shokuese….
Artikulli tjetërSkuadra e madhe angleze rikthehet në Premier League