Sulmuesi veteran argjentinas, Rodrigo Palacio, edhe pse në moshë të shtyer për shërbimet e tij janë të interesuara katër skuadra nga Serie A, shkruan “Korneri.net”.
Sipas mediave italiane, për shërbimet e tij janë të interesuara, Atalanta, Fiorentina, Bologna dhe Genoa.

Duhet theksuar se Palacio me shumë gjasa mund të rikthehet te Genoa, pasi te këta të fundit sulmuesi argjentinas ishte edhe më herët para se të transferohej te Inter./Korneri.net.

Artikulli paraprakLeicester City të gatshme ofertën për sulmuesin e Man. City
Artikulli tjetërDerbi i Manchester-it, i takoi Mourinhos, Lukaku dhe Rashford vendimtarë