Paul Pogba i thotë Manchester Cityt se do të zgjedhë një klub tjetër për të vazhduar karrierën e tij pas largimit nga Man United’… me Juventusin, PSG-në dhe Real Madridin, opcionet reale.

Paul Pogba thuhet se i ka thënë Manchester Cityt se do të transferohet diku tjetër kur kontrata e tij të skadojë këtë verë. Sportsmail zbuloi ekskluzivisht javën e kaluar se rivalët e Manchester United ishin të interesuar për të nënshkruar me mesfushorin e humbur në Angli, me fituesin e Kupës së Botës që do të bëhet lojtar i lirë në korrik, përcjell Korneri.net

Por duket se Pogba nuk është i përgatitur të shkëmbejë United me Cityn sepse ka një ofertë në tryezë nga një klub tjetër që ai preferon, sipas The Athletic. Raporti pretendon se skuadra e Pogbas i ka bërë të ditur Cityt se ai nuk ka ndërmend t’i bashkohet, megjithëse nuk ka pasur një vendim përfundimtar.

29-vjeçari do të largohet nga Old Trafford kur t’i mbarojë kontrata. Periudha e tij e dytë në klub, pas një lëvizjeje rekord botëror në atë kohë me vlerë 89 milionë funte në 2016, nuk ka shkuar sipas planit.

Pogba ka dështuar të japë ,ë të mirën dhe ka luftuar për qëndrueshmëri pasi Djajtë e Kuq kanë vazhduar të mos performojnë pas largimit të Sir Alex Ferguson. /Korneri.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here