MADRID, SPAIN - MAY 13: (L-R) Dejected Real Madrid teammates Gareth Bale and Cristiano Ronaldo walk off the pitch following their team's exit from the competition during the UEFA Champions League Semi Final, second leg match between Real Madrid and Juventus at Estadio Santiago Bernabeu on May 13, 2015 in Madrid, Spain. (Photo by Alex Livesey/Getty Images)

Kurrë nuk janë përqafuar, dhe kjo nuk është fshehtësi, pasi nga ardhja e Gareth Bale para tri viteve nga Tottenham për 100 milionë euro, Cristiano Ronaldo për të cilin Reali pagoj 94 milionë, e ka larguar nga kreu u lojtarëve më të shtrenjtë.

Prej atëherë gjërat në mes këtyre futbollistëve nuk kanë shkruar mirë (kushtimisht) pasi ka pasur edhe raste që kanë bashkëvepruar me njëri tjetrin, mirëpo marëdhënia e tyre nuk ka qenë e shëndosh as me Rafa Benitez e as me Zinedine Zidane.

Mediat spanjolle shkruajnë që Bale nuk i ka marëdhëniet e mira me kryesinë e klubit që rezultojë edhe pas barazimit (1:1) me Villarreal pasi Florentino Perez ende nuk e ka mbajtur fjalën e dhënë për kontratën e re dhe më të majme financiarisht, kurse Zidane vazhdon ta largoj atë nga loja pas asnjë arsyetim të madh, edhe pse Ronaldo që nuk u vërejtë fare në ndeshjen e fundit, mbeti në lojë.

Në ndeshjen e përmendur Bale në minutën e 70. doli nga loja duke u zëvendësuar me Vazquez, dhe uellsiani mendon se Ronaldo është dashur të largohej nga loja, derisa ky i fundit ishte bërë shumë nërvoz në një moment kur nuk ia pasoj Bale topin për të finalizuar një akcion.

Bale është ende në gjysmën e kontratës 6-vjeçare me Realin, ndërsa agjenti i tij Jonathan Barnett,  me muajë të tërë është në bisedime me Manchester United, dhe nuk është fshehtësi që Mourinho e pret me duar të hapura uellsianin për afatin e ardhshëm veror.

Artikulli paraprakNjë telashe më shumë për Kosovën!
Artikulli tjetërNga Man.United te Milan?