Do të shihemi së shpejti, Villarreal-Roma! Sa më mungon Italia. Kështu ka deklaruar sulmuesi brazilian i skuadrës spanjolle Alexandre Pato  përmes Twitter drejtuar drejtorit sportiv të Romës, Umberto Gandini të cilin Pato e njeh që nga koha kur të dy ishin te Milan.

Sipas Sky Sport Italia, ky është një sinjal i qartë se Pato dëshiron rikthimin në Serie A dhe pikërisht te Roma që edhe ashtu kishte shprehur dëshirë më herët ta kthej në Itali pas një aventure të shkrurëtr në Brazil dhe Angli.

Pritet që shumë shpejt Roma të kontaktoi me angjetin e tij e më pas edhe me vet lojtrarin që haptazi shprehu gatishmëri që të luaj për Romën dhe kampionatin italian.

 

 

 

Artikulli paraprakZyrtare: Zola trajner në Championship
Artikulli tjetërJaponezët nuk lejojnë Realin e Madridit në fushë